LPG

lpg-m6

Yeni Nesil LPG® Cihazları (Cellu M6® Integral ve Cellu M6® Endermolab) yeni başlık sistemiyle farklı estetik çözümleri yeni uygulama yöntemleriyle buluşturan yüksek teknolojik yapılı bir buluştur. Yeni döner başlıkları sayesinde yağ dokuyu mobilize ederek daha hızlı sıkılaşma ve yağ yakımı sağlayabilen yeni LPG, medikal rahatsızlıklar üzerindeki etkisi ile de klinik testlerle desteklenen ve Amerikan Sağlık Bakanlığınca onaylı medikal bir cihazdır.

LPG Endermolojisi aspirasyon (emme) ve dönme aksiyonlarının birlikte kullanılarak deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulanması prensibine dayanan bir masaj metodudur.

Dünyanın sellülit tedavisinde etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış FDA belgeli tek endermoloji cihazı LPG’dir.LPG’nin en son geliştirilen modeli Cellu M6 Keymodule, hastaya ve uygulama alanına göre seçilebilen 3 ayrı başlığa sahip olup, başlıklarında yoğunluk, hız ve yönleri ayarlanabilen birbirinden bağımsız motorize rulmanlar içermektedir. Cihazdaki bilgisayar sistemi hasta özelliklerine göre çok sayıda program ve protokol seçimine olanak sağlamaktadır.

 

LPG M6 Genel Faydaları Nelerdir?

 • Kan dolaşımını artırarak cildin beslenmesini ve toksinlerin atılmasını sağlar.
 • Sporsuz yaşamda (özellikle sağlık durumu elverişli olmayan kişiler için) dokular arası hızlı sıvı değişimi yaparak cildin yenilenmesine yardımcı olur.
 • Bağ ve kas dokudaki yara iyileşmelerinde düzelme sağlar.
 • Bel – boyun ağrısı, venöz bozuklukta kullanılması olumlu sonuçlanmıştır.
 • Kas – eklem ağrıları, ekimozlar (morluk) iyileştirmeye yardımcıdır.

Ayrıca;

 • Hedefli ve derinden incelme,
 • Basen kıvrımlarını şekillendirme,
 • Bilimsel kanıtlanmış şekillendirme,
 • Acısız ve ağrısız bakım teknolojisi,
 • Optimize bakım süresi,
 • Selülit giderme,
 • Sıkılaşma,
 • Bacak arası inceltme,
 • Sarkık cildi toparlama,

Kısacası vücudun deformasyona uğradığı her bölge için incelme, sıkılaşma ve şekillendirmeye LPG M6 ile etki edebiliyoruz.

LPG Nasıl Etki Yapar?

LPG uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların eliminisyonuna yardım ederek doku drenajı sağlamakta, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırmaktadır. LPG uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır

LPG Endermoloji Uygulamaları

LPG tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Uygulamalar, 15-20 seans arasında değişmektedir. Tedavi sırasında her hastaya özel uygulama çorabı giydirilmektedir. LPG endermoloji tedavisi tamamen ağrısız olmasının yanı sıra hastada stres azaltıcı ve rahatlatıcı etkilere sahiptir. Her bir seansta uygulama 35 dakika sürmektedir.

LPG Kilo Kaybı Yapar mı?

Endermoloji, selüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlamaktadır.

LPG, Liposelection Ameliyatına Alternatif bir Tedavi midir?

Liposuction vücut kontur düzeltmesi sağlayan ve yağ hacmini azaltan etkin bir cerrahi yöntemidir. Ancak sellüliti ve deri düzensizliklerini tam olarak yok etmez. LPG vücut kontur düzeltmelerinde liposelectiona alternatif bir yöntem olmamakla birlikte liposelection’la kombine edildiğinde daha mükemmel sonuçlar alınmasını sağlar.

Yeni LPG Kullanım Sonrasında Deride Deformasyon Olur mu?

Kesinlikle olmaz, aksine toparlayıcı etkisi olur.

LPG, Hangi Bölgelerde Daha Fazla Etkisini Gösterir?

Selülit ve/veya yağlanma ve/veya sarkma olan tüm bölgelerde.

LPG Endormoloji Uygulamaları Nasıl Yapılmaktadır?

Uygulama sırasında her kişiye özel uygulama çorabı giydirilmektedir. LPG uygulaması kişiye göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılır.

Uygulamalar, ortalama 14 seans olup kişiye ve isteğe göre 10-20 seans arasında değişmektedir. Haftada 2 kez yapılan uygulamalarda her seans 35 dakika sürmektedir. Ciddi durumlarda seans sayıları arttırılabilir. Seans bitiminde elde edilen sonuçların sürdürülebilmesi için ara seanslar gerekir.

LPG, Tam Olarak Kaç Seans Sonrası Etkisini Gösterir?

4 seans sonra etkiler gözle görülür durma gelecektir.

Seanslar Bittikten Sonra Koruma Amaçlı Seanslar Alınmalı mıdır?

Koruma seansları çok önemlidir. Paket bittikten sonraki ilk uygulama 1 hafta sonrası, 2.uygulama 2 hafta sonra, 3uygulama 3 hafta sonra, 4.uygulama 4 hafta sonrasında ve diğer tüm uygulamalar 4 haftada bir yapılarak sonuçlar korunur hatta daha da iyileştirilir.

LPG Kimlere Uygulanmaz?

Kalp rahatsızlığı, hipertansiyon, diyabet hastaları, dolaşım bozukluğu ve varisi olanlara, kan sulandırıcı kullananlara, aktif enfeksiyonu olanlara, vücutta metal protezi bulunanlara ve kanser hastalarına uygulanmaz.

LPG Spordan Daha mı Etkilidir?

Spor, vücut sağlığı için kaçınılmaz önemde olmakla birlikte oluşmuş selüliti yok etmemektedir. En ideal olan LPG endermoloji tedavisi ile birlikte spor kombine edilmesidir Çoğu uygulama selülit tedavisinde tek taraflı bir etki yaratamaz ve başka ihtiyaçlar doğururken, yeni LPG® ile beslenmenize dikkat ederek selülitlerinizden kurtulmanız mümkün. Uygulama sırasında bol sıvı tüketmeniz ve beslenmenize dikkat etmeniz daha hızlı sonuçlar almanızda da estetisyeniniz ya da doktorunuz tarafından sizlere hatırlatılması gerekilen önemli bir unsurdur.

Buradasınız: ANASAYFA LPG